GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 15349247
*
nr 1534 9247
Vicke Lindstrand
(1904-1983), Sverige
Fat, Keramik, grön glasyr. Diameter: 27 cm
Kondition: mindre nagg
Viktor, Vicke, Lindstrand, född 1904, död 1983, svensk formgivare, målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 april 2023
kl 19:27:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 11:53:49
1
100 kr
17/4 12:43:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Vicke Lindstrand
Viktor, Vicke, Lindstrand, född 1904, död 1983, svensk formgivare, målare och skulptör.
Läs mer om Vicke Lindstrand
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat grön glasyr keramik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vicke lindstrand
-
3014 Skulptur
Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Glaserad ke..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:03
-
3013 Skulptur
Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Glaserad ke..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:13
*
Vicke Lindstrand
Kondition: mindre nagg
Viktor, Vicke, Lindstrand, född 1904, död 1983, svensk formgivare, målare och skulptör.
Läs mer om Vicke Lindstrand
nr 1534 9247
Vicke Lindstrand
(1904-1983), Sverige
Fat, Keramik, grön glasyr. Diameter: 27 cm
Kondition: mindre nagg
Viktor, Vicke, Lindstrand, född 1904, död 1983, svensk formgivare, målare och skulptör.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 11:53:49 | 1 | 100 kr |
17/4 12:43:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Vicke Lindstrand
Viktor, Vicke, Lindstrand, född 1904, död 1983, svensk formgivare, mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Vicke Lindstrand
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat grön glasyr keramik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vicke lindstrand
-
3014 Skulptur
Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Glaserad ke..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:03 -
3013 Skulptur
Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Glaserad ke..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:13